Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Різальник на пилах, ножівках та верстатах 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією різальника на пилах, ножівках та верстатах 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову відрізних, токарно-револьверних, горизонтально-фрезерних та інших верстатів різних типів; будову універсальних і спеціальних пристроїв та контрольно-вимірювальних інструментів середньої складності; геометрію, правила заточування і установлення пилок з інструментальних сталей з ножами з твердих сплавів відповідно до характеру оброблення та різних марок металу, який обробляє; режими різання легованих і високолегованих сталей.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Відрізає та розрізає на відрізних, токарно-револьверних та горизонтально-фрезерних верстатах, ножівках та пилах різних типів заготовки деталей з сортового металу різного профілю та перерізу товщиною або діаметром понад 200 мм і високолегованих, швидкорізальних, корозійностійких, жаротривких сталей та сталей аустенітного класу, кольорових, тугоплавких металів і сплавів товщиною або діаметром понад 100 мм з матеріалу різного профілю, пакетом або поштучно, а також рулонних матеріалів із пластмас. Править і ріже метал на правильно-відрізних верстатах. Налагоджує верстати. Розмічає за кресленнями складні деталі з профільного металу.