Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Різальник металу на ножицях і пресах 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією різальника металу на ножицях і пресах 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: кінематичні схеми та конструкцію пресів, прес-ножиць та віброножиць різних типів; граничну ступінь спрацювання ножів; правила налагодження штампів та їх підналагодження в процесі роботи; будову засобів механізації; конструкцію спеціальних і універсальних пристроїв.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує прямолінійне та криволінійне відрізання складних і особливо складних деталей і заготовок з листового металу товщиною понад 16 мм на пресах, прес-ножицях та гільйотинних ножицях за упором, шаблоном та кресленням. Відрізає великі профілі металу товщиною понад 100 мм в гарячому та холодному стані на пресах і прес-ножицях різних конструкцій. Відрізає штаби та рулони з високолегованих сталей та дорогоцінних металів і їх сплавів на дискових ножицях різних профілів. Обрізає краї листового металу криволінійного контуру. Розмічає деталі за кресленнями з застосуванням лінійок, косинців, циркулів, шаблонів, лекал і необхідного контрольно-вимірювального інструменту.

Приклади робіт
Балки штабово-бульбового та кутового профілю - різання по довжині до заданої висоти. Деталі довжиною понад 4 м з профільного металу різних марок та перерізів - відрізання за заданим кутом. Деталі зі спецсплавів - відрізання на дискових ножицях. Деталі спиць ротора та перекриття гідрогенератора - відрізання заготовок. Заготовка для ресор - відрізання. Заготовки колінчастого валу двигуна - відрізання. Заготовки металоконструкцій - відрізання. Листи штамповані та стояки кузовів піввагонів - відрізання на прес-ножицях. Штаби різної ширини довжиною понад 4 м - відрізання на ножицях за упором. Швелери та зетоподібна сталь типорозміром понад N 18 - відрізання за розміткою під кутом.