* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів
Інструкція для посади "Автоматник на вузлов'язальних та навивальних автоматах та верстатах 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 44. Виробництво металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України N 28 від 18.01.2002 р.. Погоджен Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією апаратника на вузлов'язальних та навивальних автоматах та верстатах 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, принцип роботи та способи підналагодження вузлов'язальних і пружинонавивальних автоматів, токарних та спеціальних верстатів різних типів; будову спеціальних пристроїв та контрольно-вимірювальних інструментів для навивання, вальцювання, правки і згинання пружин; властивості пружинних марок сталі.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Навиває пружини в холодному стані зі сталі різних марок та кольорових металів циліндричної форми на спеціальних верстатах з діаметром прутка понад 5 мм. Навиває пружини конічної, фігурної та іншої складної форми на спеціальних верстатах з діаметром прутка понад 2 до 5 мм. Заправляє бунти дроту для пружин безперервного плетіння в прохідних електропечах. Виготовляє колючий дріт на налагоджених верстатах. Навиває пружини із дроту високого опору діаметром до 5 мм з розмірами і опором обмежених допусків. Підналагоджує автомати та верстати, що обслуговуються. Випробовує пружини на магнофлоксі та вібростендах згідно з технічними умовами. Навиває спіралі з дроту та стрічки на спеціальних пристроях і верстатах.