* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів
Інструкція для посади "Автоматник на вузлов'язальних та навивальних автоматах та верстатах 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 44. Виробництво металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України N 28 від 18.01.2002 р.. Погоджен Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією автоматника на вузлов'язальних та навивальних автоматах та верстатах 1 розряду не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип роботи однотипних пружинонавивальних і вузлов'язальних автоматів, токарних і спеціальних верстатів; назву, призначення та умови використання спеціальних пристроїв і контрольно-вимірювального інструменту для навивання, вальцювання, правки та згинання пружин; способи та прийоми правки, розводки, осадки та підгонки пружин; види пружинних марок сталі; технічні умови на виготовлення та випробування пружин.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Навиває пружини в холодному стані із сталі різних марок та кольорових металів різного перерізу на налагоджених пружинонавивальних автоматах з діаметром прутка понад 5 мм та пружин циліндричної форми на спеціальних верстатах з діаметром прутка понад 2 до 5 мм. Навиває пружини конічної, фігурної та іншої складної форми на спеціальних верстатах з діаметром прутка до 2 мм. Навиває оболонки сальників на спеціальних верстатах і самостійно налагоджує ці верстати. Обсікає кінці пружин. Править і розводить пружини. Осаджує пружини до визначеного розміру на пресах. Заправляє пружини у вузлов'язальний автомат для ув'язування вузла. Здійснює контроль за правильним в'язанням пружин. Виконує ручну доводку загартованих пружин під кутник та площину. Намотує спіралі пружин безперервного плетіння на котушки. Випробовує пружини на контрольно-вимірювальних приладах згідно з технічними умовами.