Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів
Інструкція для посади "Автоматник на вузлов'язальних та навивальних автоматах та верстатах 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 44. Виробництво металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України N 28 від 18.01.2002 р.. Погоджен Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основні знання про будову устаткування, назву та призначення його найважливіших частин; призначення та умови використання найбільш розповсюджених простих пристроїв; правила кріплення заготовок; назву та маркування металів, що використовуються, технічні умови на навивання пружин; призначення та розміри спіралей; режими виготовлення пластмасових спіралей.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Навиває пружини в холодному стані зі сталі різних марок та кольорових металів різного перерізу на налагоджених пружинонавивальних автоматах з діаметром прутка до 5 мм та пружин циліндричної форми на спеціальних верстатах з діаметром дроту до 2 мм. Ріже на верстатах заготовки для пружин. Обрізає зайві витки. Заточує опорні площини пружин. Виготовляє на налагоджених верстатах та автоматах пластмасові і металеві спіралі для скріплення перфорованих виробів. Осаджує пружини ручним способом.