* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів
Інструкція для посади "Автоматник на вузлов'язальних та навивальних автоматах та верстатах 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 44. Виробництво металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України N 28 від 18.01.2002 р.. Погоджен Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією автоматника на вузлов'язальних та навивальних автоматах та верстатах 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, кінематичні схеми та правила налагодження пружинонавивальних і вузлов'язальних автоматів, спеціальних та токарних верстатів різних типів; конструкцію спеціальних пристроїв та контрольно-вимірювальних інструментів; способи виготовлення різних пружин; методику розрахунку параметрів обтиску за результатами випробування виробів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Навиває пружини в холодному стані конічної, фігурної та іншої складної форми на спеціальних верстатах та з дроту високого опору з розмірами та опором обмежених допусків з діаметром прутка понад 5 мм. Навиває з термообробкою двоконусні пружини для м'яких меблів з дроту високого опору. Виготовляє колючий дріт на верстатах та самостійно налагоджує ці верстати. Виготовляє спеціальні відповідальні пружини в дослідному виробництві, а також пружини із змінним кроком. Виготовляє пружинні шайби усіх розмірів із сталі різних марок на шайбонавивальних верстатах. Налагоджує верстати та автомати, що обслуговуються.