Категорія - Робітники |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Авіаційний механік з приладів та електроустаткування 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією авіаційного механіка з приладів та електроустаткування 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основні нормативні акти з електротехніки, механіки, електроніки та автоматики, у межах виконуваної роботи; загальні знання про повітряні судна, що обслуговуються; правила технічної експлуатації, регламенти і технологію технічного обслуговування авіаприладового та електроустаткування, технологію демонтажу і монтажу, функціональні та фідерні схеми авіаприладового та електроустаткування; призначення, будову та принцип роботи авіаприладового та електроустаткування і контрольно-записувальних приладів; правила збереження і консервації устаткування; призначення простих перевірних стендів, установок і контрольно-вимірювальних приладів, правила користування ними; можливі несправності устаткування, способи їх виявлення та усунення; агрегати, деталі та матеріали, що застосовуються під час технічного обслуговування, їх призначення і маркування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує технічне обслуговування під керівництвом робітника вищої кваліфікації приладів та електроустаткування повітряних суден за всіма видами регламентних робіт. Перевіряє монтаж приладів та агрегатів; виконує тестування електроланцюгів під час усунення дефектів. Перевіряє на міцність та герметичність висотоміри, датчики і покажчики швидкості. Виявляє та усуває прості несправності приладів та електроустаткування на авіаційній техніці, що обслуговується.