Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електрозварника на автоматичних та напівавтоматичних машинах 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову різних зварювальних автоматів, напівавтоматів, плазмотронів та джерел живлення; основні закони електротехніки у межах роботи, яку виконує; способи випробування зварних-швів; марки і типи зварювальних матеріалів; види дефектів в зварних швах і методи їх запобігання та усунення; вплив режимів зварювання на геометрію зварного шва; механічні властивості металів, які зварює.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує автоматичне і механізоване зварювання з використанням плазмотрона складних апаратів, вузлів, конструкцій і трубопроводів з вуглецевих і конструкційних сталей, чавуну, кольорових металів і сплавів. Виконує автоматичне зварювання відповідальних складних будівельних і технологічних конструкцій, які працюють в складних умовах. Виконує автоматичне зварювання в середовищі захисних газів електродом, який не плавиться, гарячекатаних штабів з кольорових металів і сплавів під керівництвом електрозварника вищої кваліфікації. Наплавляє дефекти деталей машин, механізмів і конструкцій. Наплавляє складні і відповідальні вузли, деталі і інструменти. Читає креслення складних зварних металоконструкцій.

Приклади робіт
Зварювання: Баки унікальних потужних трансформаторів. Балки прогінні мостових кранів вантажопідйомністю менше 30 т. Блоки будівельних і технологічних конструкцій з листового металу: повітронагрівачі, скрубери, кожухи доменних печей, сепаратори, реактори, газоходи доменних печей тощо. Колони, бункери, балки, естакади. Корпуси головок, траверси, основини пресів і молотів. Набір: шпангоути, стрингери, кілі тощо. Надбудови рубки з алюмінієво-магнієвих сплавів. Зовнішня обшивка, настили другого дна, головна палуба - зварювання на стелажі. Палуби, платформи. Плити фундаментні для агрегатів крокуючого екскаватора. Шви герметичні I категорії - мікропалазмове зварювання. Приварювання і наплавлення: Валки прокатних станів, бандажі - наплавлення. Набори до міцних перегородок корпусу корабля - приварювання. Решітки, ковпаки, розподільні коробки - наплавлення. На напівавтоматичних машинах: Зварювання: Апарати, посудини та ємності, які працюють без тиску. Баки трансформаторів. Гарнітура і корпуси пальників котлів. Деталі з чавуну. Камери робочих коліс турбін. Каркаси промислових печей і котлів. Колектори газовихлопні і труби. Колони, бункери, кроквяні і підкроквяні ферми, балки, естакади. Кільця регулювальні гідравлічних турбін. Корпуси і мости ведучих коліс жниварки. Корпуси роторів з діаметром до 3500 мм. Корпуси стопорних клапанів турбін потужністю до 25 000 кВт. Кріплення і опори для трубопроводів. Кронштейни і шкворневі кріплення візка тепловоза. Листи великих товщин (броня). Набори поздовжні і поперечні в об'ємних секціях до настилу другого дна та до зовнішньої обшивки. Нижні картери моторів. Палуби і платформи. Плити фундаментні великих електричних машин. Пилогазоповітропроводи, вузли паливоподавання і електрофільтрів. Рами конвеєрів. Резервуари для нафтопродуктів місткістю менше 1000 куб.м. Рукави металеві. Статори турбогенераторів з повітряним охолодженням. Станини дробарок. Станини і корпуси електричних машин зварнолиті. Станини великих верстатів чавунні. Трубопроводи зовнішніх і внутрішніх мереж водопостачання та теплофікації - зварювання на монтажі. Трубопроводи зовнішніх і внутрішніх мереж газопостачання низького тиску - зварювання в стаціонарних умовах. Трубопроводи технологічні V категорії. Цистерни автомобільні. Щогли, вишки бурові та експлуатаційні - зварювання в стаціонарних умовах. Приварювання і наплавлення: Деталі з чавуну - наплавлення. Камери робочих коліс турбін - наплавлення. Корпуси компресорів, циліндри низького та високого тиску повітряних компресорів - наплавлення тріщин. Рейки і збірні хрестовини - наплавлення кінців. Станини робочих клітей прокатних станів - наплавлення. Циліндри блоку автомашин - наплавлення раковин.