Інструкція для посади "Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.
Завантажити у вигляді DOC файлу MS Word

Передмова до посадової інструкції

0.1. Документ набирає в чинності з моменту затвердження.

0.2. Розробник документу: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

0.3. Документ узгоджений: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

0.4. Періодична перевірка даного документу здійснюється з інтервалом, що не перевищує 3 роки.

1. Загальні положення

1.1. Посада "Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах 4-го розряду" відноситься до категорії "Робітники".

1.2. Кваліфікаційні вимоги - професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електрозварника на автоматичних та напівавтоматичних машинах 3 розряду - не менше 1 року. 

1.3. Знає та застосовує у діяльності:
      - будову різних зварювальних автоматів, напівавтоматів, плазмотронів та джерел живлення;
      - основні закони електротехніки у межах роботи, яку виконує;
      - способи випробування зварних-швів;
      - марки і типи зварювальних матеріалів;
      - види дефектів в зварних швах і методи їх запобігання та усунення;
      - вплив режимів зварювання на геометрію зварного шва;
      - механічні властивості металів, які зварює.

1.4. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах 4-го розряду призначається на посаду та звільняється з посади наказом по організації (підприємству/організації).

1.5. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах 4-го розряду підпорядковується безпосередньо _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .

1.6. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах 4-го розряду керує роботою _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .

1.7. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах 4-го розряду під час відсутності, заміщається особою, призначеною в установленому порядку, яка набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на нього обов'язків.

2. Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки

2.1. Виконує автоматичне і механізоване зварювання з використанням плазмотрона складних апаратів, вузлів, конструкцій і трубопроводів з вуглецевих і конструкційних сталей, чавуну, кольорових металів і сплавів.

2.2. Виконує автоматичне зварювання відповідальних складних будівельних і технологічних конструкцій, які працюють в складних умовах.

2.3. Виконує автоматичне зварювання в середовищі захисних газів електродом, який не плавиться, гарячекатаних штабів з кольорових металів і сплавів під керівництвом електрозварника вищої кваліфікації.

2.4. Наплавляє дефекти деталей машин, механізмів і конструкцій.

2.5. Наплавляє складні і відповідальні вузли, деталі і інструменти.

2.6. Читає креслення складних зварних металоконструкцій.

2.7. Знає, розуміє і застосовує діючі нормативні документи, що стосуються його діяльності.

2.8. Знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища, дотримується норм, методів і прийомів безпечного виконання робіт.

3. Права

3.1. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах 4-го розряду має право вживати дії для запобігання та усунення випадків будь-яких порушень або невідповідностей.

3.2. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах 4-го розряду має право отримувати всі передбачені законодавством соціальні гарантії.

3.3. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах 4-го розряду має право вимагати сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків і здійсненні прав.

3.4. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах 4-го розряду має право вимагати створення організаційно-технічних умов, необхідних для виконання посадових обов'язків та надання необхідного обладнання та інвентарю.

3.5. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах 4-го розряду має право знайомитися з проектами документів, що стосуються його діяльності.

3.6. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах 4-го розряду має право запитувати і отримувати документи, матеріали та інформацію, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків і розпоряджень керівництва.

3.7. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах 4-го розряду має право підвищувати свою професійну кваліфікацію.

3.8. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах 4-го розряду має право повідомляти про виявлені в процесі своєї діяльності порушення і невідповідності і вносити пропозиції щодо їх усунення.

3.9. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах 4-го розряду має право ознайомлюватися з документами, що визначають права та обов'язки за займаною посадою, критерії оцінки якості виконання посадових обов'язків.

4. Відповідальність

4.1. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах 4-го розряду несе відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання покладених цією посадовою інструкцією обов`язків та (або) невикористання наданих прав.

4.2. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах 4-го розряду несе відповідальність за недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

4.3. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах 4-го розряду несе відповідальність за розголошення інформації про організацію (підприємство/установу), що відноситься до комерційної таємниці.

4.4. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах 4-го розряду несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання вимог внутрішніх нормативних документів організації (підприємства/установи) та законних розпоряджень керівництва.

4.5. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах 4-го розряду несе відповідальність за правопорушення, скоєні в процесі своєї діяльності, в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.6. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах 4-го розряду несе відповідальність за завдання матеріального збитку організації (підприємству/установі) в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.7. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах 4-го розряду несе відповідальність за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.

5. Приклади робіт

5.1. Зварювання: Баки унікальних потужних трансформаторів.

5.2. Балки прогінні мостових кранів вантажопідйомністю менше 30 т.

5.3. Блоки будівельних і технологічних конструкцій з листового металу: повітронагрівачі, скрубери, кожухи доменних печей, сепаратори, реактори, газоходи доменних печей тощо.

5.4. Колони, бункери, балки, естакади.

5.5. Корпуси головок, траверси, основини пресів і молотів.

5.6. Набір: шпангоути, стрингери, кілі тощо.

5.7. Надбудови рубки з алюмінієво-магнієвих сплавів.

5.8. Зовнішня обшивка, настили другого дна, головна палуба - зварювання на стелажі.

5.9. Палуби, платформи.

5.10. Плити фундаментні для агрегатів крокуючого екскаватора.

5.11. Шви герметичні I категорії - мікропалазмове зварювання.

5.12. Приварювання і наплавлення: Валки прокатних станів, бандажі - наплавлення.

5.13. Набори до міцних перегородок корпусу корабля - приварювання.

5.14. Решітки, ковпаки, розподільні коробки - наплавлення.

5.15. На напівавтоматичних машинах: Зварювання: Апарати, посудини та ємності, які працюють без тиску.

5.16. Баки трансформаторів.

5.17. Гарнітура і корпуси пальників котлів.

5.18. Деталі з чавуну.

5.19. Камери робочих коліс турбін.

5.20. Каркаси промислових печей і котлів.

5.21. Колектори газовихлопні і труби.

5.22. Колони, бункери, кроквяні і підкроквяні ферми, балки, естакади.

5.23. Кільця регулювальні гідравлічних турбін.

5.24. Корпуси і мости ведучих коліс жниварки.

5.25. Корпуси роторів з діаметром до 3500 мм.

5.26. Корпуси стопорних клапанів турбін потужністю до 25 000 кВт.

5.27. Кріплення і опори для трубопроводів.

5.28. Кронштейни і шкворневі кріплення візка тепловоза.

5.29. Листи великих товщин (броня).

5.30. Набори поздовжні і поперечні в об'ємних секціях до настилу другого дна та до зовнішньої обшивки.

5.31. Нижні картери моторів.

5.32. Палуби і платформи.

5.33. Плити фундаментні великих електричних машин.

5.34. Пилогазоповітропроводи, вузли паливоподавання і електрофільтрів.

5.35. Рами конвеєрів.

5.36. Резервуари для нафтопродуктів місткістю менше 1000 куб.м.

5.37. Рукави металеві.

5.38. Статори турбогенераторів з повітряним охолодженням.

5.39. Станини дробарок.

5.40. Станини і корпуси електричних машин зварнолиті.

5.41. Станини великих верстатів чавунні.

5.42. Трубопроводи зовнішніх і внутрішніх мереж водопостачання та теплофікації - зварювання на монтажі.

5.43. Трубопроводи зовнішніх і внутрішніх мереж газопостачання низького тиску - зварювання в стаціонарних умовах.

5.44. Трубопроводи технологічні V категорії.

5.45. Цистерни автомобільні.

5.46. Щогли, вишки бурові та експлуатаційні - зварювання в стаціонарних умовах.

5.47. Приварювання і наплавлення: Деталі з чавуну - наплавлення.

5.48. Камери робочих коліс турбін - наплавлення.

5.49. Корпуси компресорів, циліндри низького та високого тиску повітряних компресорів - наплавлення тріщин.

5.50. Рейки і збірні хрестовини - наплавлення кінців.

5.51. Станини робочих клітей прокатних станів - наплавлення.

5.52. Циліндри блоку автомашин - наплавлення раковин.