Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електрозварника на автоматичних та напівавтоматичних машинах 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову зварювальних автоматів, напівавтоматів, плазмотронів та джерел живлення, які застосовує; властивості і призначення зварювальних матеріалів; основні види контролю зварних швів; вибір зварювальних матеріалів; причини виникнення внутрішніх напруг і деформацій в виробах, які зварює, і заходи їх запобігання; установлення режимів зварювання за заданими параметрами.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує автоматичне і механізоване зварювання з використанням плазмотрона у всіх просторових положеннях зварного шва середньої складності апаратури, вузлів, деталей, конструкцій і трубопроводів з вуглецевих і конструкційних сталей. Наплавляє прості і середньої складності деталі та вузли. Виконує автоматичне мікроплазмове зварювання. Обслуговує установки для автоматичного електросилового зварювання і автомати під час зварювання конструкцій.

Приклади робіт
На автоматичних машинах: Зварювання: Апарати, посудини і ємності, які працюють без тиску. Вали карданні автомобілів. Кожухи піввісей заднього моста. Колеса автомобілів. З'єднання таврові без скосу кромок. З'єднання таврові набору перегородок, палуб, платформ, шпангоутів. Підкоси, піввісі і стояки шасі літаків. Станини великі верстатів. Стики і пази секцій, перегородок, палуб, вигородок з маловуглецевих та низьколегованих сталей. Трубопроводи технологічні V категорії. Цистерни автомобільні. Шви II категорії - мікроплазмове зварювання. На напівавтоматичних машинах: Зварювання: Барабани бітерні та різальні, передні і задні осі тракторного причепу, дишла і рами комбайна і хедера, шнеки, жниварки, гребки і мотовила. Боковини, перехідні площадки, підніжки, каркаси та обшивки вагонів. Буї і бочки рейдові, артщити і понтони. Деталі каркасів кузова вантажних вагонів. Електромуфти. Каркаси для щитів і пультів керування. Катки опорні. Кожухи складені, котли обігрівання. Комінгси дверей, люків, горловини. Конструкції, вузли, деталі під артустановки. Корпуси електричної вибухонебезпечної апаратури. Кузови автосамоскидів. Станини верстатів малих розмірів. Стояки, бункерні решітки, перехідні площадки, сходи, перила огороджень, настили, обшивки котлів. Труби димові висотою до 30 м та вентиляційні з листової вуглецевої сталі. Труби зв'язувальні димогарні в котлах та труби пароперегрівачів. Трубопроводи безнапірні для води (крім магістральних). Трубопроводи зовнішніх і внутрішніх мереж водопостачання і теплофікації - зварювання в стаціонарних умовах. Приварювання і наплавлення: Бійки і шаботи парових молотів - наплавлення. Вали електричних машин - наплавлення шийок. Колодки гальма вантажних автомобілів, кожухи, піввісі заднього моста - підварювання. Крани вантажопідйомні - наплавлення скатів. Рами тепловозів - приварювання кондукторів, листів настилу, деталей. Шестірні - наплавлення зубів.