Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Пресувальник колісних пар 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією пресувальника колісних пар 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і конструктивні особливості гідравлічних пресів різних типів; технічні умови та правила запресовування коліс, центрів і шестерень на осі колісних пар; механічні властивості металів; допуски і посадки; будову і роботу самописних індикаторів преса.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Запресовує колеса, центри та шестерні на осі колісних пар локомотивів, вагонів та пальців кривошипів на гідравлічних пресах із застосуванням спеціальних пристроїв. Перевіряє та підбирає елементи колісних пар перед запресовуванням. Вивіряє осі колісної пари на пресі у вертикальній та горизонтальній площинах. Забезпечує необхідний натяг під час запресовування центрів та розміру між центрами колісної пари. Насаджує колеса, центри, шестерні на осі колісних пар. Регулює роботу преса. Контролює положення колісної пари під час запресовування. Знімає індикаторні діаграми. Визначає якість запресовування за індикаторною діаграмою.