Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Пресувальник колісних пар 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною або спорідненою професією 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи гідравлічних пресів різних типів; технічні умови і правила розпресування колісних пар; призначення та способи встановлення спеціальних пристроїв; основні знання про допуски і посадки; правила роботи з тельферами та кран-балками.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розпресовує колеса, центри та шестерні з осей колісних пар локомотивів та вагонів, випресовує пальці кривошипів на гідравлічних пресах з застосуванням спеціальних пристроїв. Перевіряє елементи колісних пар після розпресування. Запресовує колеса, центри та шестерні на осі колісних пар локомотивів, вагонів і пальців кривошипів на гідравлічному пресі, випробовує на зсув ступиці коліс під керівництвом пресувальника більш високої кваліфікації. Керує тельферами та кран-балками під час повороту та установлення колісних пар, осей і центрів на прес і знімає з пресу елементи колісних пар після розпресування.