Категорія - Робітники |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Електромеханік з обслуговування світлотехнічного устаткування систем забезпечення польотів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи. Професійно-технічна освіта, підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромеханіка з обслуговування світлотехнічного устаткування систем забезпечення польотів 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: схеми розміщення і підключення до електромереж вогнів світлотехнічних систем малої інтенсивності, що мають устаткування для регулювання сили випромінюючого світла; основні закони з електротехніки і світлотехніки; принцип дії регулятора яскравості; схему автоматичного регулювання яскравості вогнів систем; будову, принцип роботи і призначення електроапаратів, що входять у систему; методи проведення випробувань електроапаратури і кабельних мереж; повну електричну схему дільниці, що обслуговується; правила обслуговування і налагодження складних електроприладів та апаратів світлотехнічних систем посадки літаків, а також приладів автоматичного регулювання яскравості.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує світлотехнічне устаткування систем посадки з вогнями малої інтенсивності, що мають устаткування для регулювання сили випромінюючого світла. Обслуговує та налагоджує світлотехнічну та електротехнічну апаратуру, застосовувану у світлотехнічних системах посадки. Обслуговує, налагоджує та регулює магнітні регулятори яскравості та апаратуру автоматизованих резервних дизель-генераторів, схеми автоматичного регулювання яскравості, дистанційного керування вогнями світлотехнічних систем посадки.