Категорія - Робітники |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Електромеханік з обслуговування світлотехнічного устаткування систем забезпечення польотів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромеханіка з обслуговування світлотехнічного устаткування систем забезпечення польотів 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: схему розміщення вогнів світлотехнічних систем посадки з вогнями малої інтенсивності, що не мають устаткування для регулювання сили випромінюючого світла, та їх колірну відмінність; основи загальної електротехніки і світлотехніки; принцип роботи і правила експлуатації світлотехнічних систем посадки літаків, а також трансформаторів, захисних і вимірювальних приладів; способи налагодження, перевірки і регулювання реле; вимоги до пристрою засобів захисту та автоматики; основні заходи щодо поліпшення; способи виявлення ушкоджень в електроустаткуванні та електромережах і способи їх усунення; правила роботи в діючих електроустановках, що знаходяться під різною напругою.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує світлотехнічне устаткування систем посадки з вогнями малої інтенсивності, що не мають устаткування для регулювання сили випромінюючого світла; електромережі, засоби захисту і прилади керування на трансформаторній підстанції, трансформатори, арматуру вогнів та іншу світлотехнічну та електротехнічну апаратуру. Розгортає та згортає пересувні системи посадки, проводить технічній догляд за дизель-генераторною установкою. Обслуговує апаратуру на щитах керування дизель генераторної установки потужністю понад 100 кВт.