Категорія - Робітники |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Електромеханік з обслуговування світлотехнічного устаткування систем забезпечення польотів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: схему розташування вогнів та їх колірну відмінність; код світлової сигналізації при нічних польотах; посадкові прожектори, вогні для посадки літаків у разі поганої видимості; світломаяки (обертові та кодові) і загороджувальні вогні; основи електротехніки; будову та призначення захисних пристосувань, що працюють на низькій напрузі; будову, принцип дії та основні правила експлуатації електродвигунів і трансформаторів; основні види електроматеріалів, їх властивості та галузь застосування; правила і норми випробування ізоляції обмоток мегомметром; основні вимоги до релейного захисту; правила і прийоми роботи в електромережах; прийоми і способи зрощування і паяння проводів високої та низької напруги; правила і прийоми виявлення та усунення несправностей у роботі електромашин і електромережах.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виявляє і виправляє ушкодження світлоустаткування та арматури вогнів нічного старту. Здійснює фокусування, ремонтує та замінює окремі вогні. Утримує в належному стані світлотехнічну та електротехнічну апаратуру, застосовувану на нічних стартах і в комплектах світлоустаткування для посадки за умови поганої видимості. Проводить технічне обслуговування двигуна і генератора резервного електроживлення старту, розгортання і згортання пересувного старту. Обслуговує та ремонтує апаратуру на щитах керування дизель-генераторної установки потужністю до 100 кВт.