Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Електрозварник ручного зварювання", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи електрозварником ручного зварювання 5 розряду – не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: вимоги до зварного шва та поверхонь; властивості та значення обмазок електродів; основні види контролю зварних швів; способи підбору марок електродів в залежності від марки сталі; причини виникнення внутрішніх напружень та деформацій у зварюваних виробах та заходи щодо запобігання їх виникненню; способи зварювання горизонтальних та стельових швів; способи багатошарового зварювання; правила виконання робіт у закритих приміщеннях; правила виконання робіт у декілька ярусів; правила виконання робіт у котлованах, всередині шпунтового огородження та нижче рівня води; правила роботи на риштуванні, підмостках, драбинах, автомобільних підіймачах тощо; правила виконання робіт на діючих підприємствах, автомобільних дорогах, мостах, шляхопроводах, залізницях тощо та в їх зоні; правила дотримання пожежної та електричної безпеки; правила дотримання вимог з охорони праці під час роботи на висоті.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує зварювання особливо складних відповідальних апаратів, вузлів та конструкцій в усіх просторових положеннях зварного шва.

Приклади робіт
Одностороннє зварювання таврових і кутових з'єднань внапусток без відкоса кромок, з кутом відкоса однієї кромки 45 °. Зварювання балок робочих площадок мартенівських цехів, балок підкранових під крани важких режимів роботи, балок прогонових мостових кранів вантажопідйомністю 30 т та більше, площадок і сходів, що укладаються під час будівництва мостів та шляхопроводів, ємностей, ковпаків, сфер вакуумних та криогенних, ємностей та покриттів сферичних та краплеподібних, колони синтезу аміаку, резервуарів та газгольдерів об'ємом понад 5000 м3 (зварювання під час монтажу), прогонових металевих та залізобетонних мостів, шляхопроводів, газонафтопродуктів магістральних (зварювання під час монтажу), нафто- та газопроводів (зварювання під час ліквідації розривів); трубних елементів парових котлів, розрахованих на тиск понад 4 МПа (40 кгс/см2), трубопроводів зовнішніх мереж газопостачання середнього та високого тиску (зварювання під час монтажу), трубопроводів напірних гідроелектростанцій, трубопроводів технологічних І та II категорій, а також трубопроводів пари та води І та II категорій; обв'язування трубопроводами нафтових та газових свердловин законтурного заводнювання; зварювання горизонтальних та стельових швів; багатошарове зварювання під час будівництва мостів та шляхопроводів.