Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Електрозварник ручного зварювання", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи електрозварником ручного зварювання 4 розряду – не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: електричні схеми та конструкції різних типів зварювальних машин; технологічні властивості зварювальних металів та металу, наплавленого електродами різних марок; вибір технологічної послідовності накладання швів та режимів зварювання; правила зварювання ванним способом на висоті; способи контролю та випробовування відповідальних зварних швів; читання креслень особливо складних зварних просторових металоконструкцій; правила виконання робіт у котлованах, всередині шпунтового огородження та нижче рівня води; правила роботи на риштуванні, підмостках, драбинах, автомобільних підіймачах тощо; правила виконання робіт на діючих підприємствах, автомобільних дорогах, мостах, шляхопроводах, залізницях тощо та в їх зоні; правила дотримання пожежної та електричної безпеки; правила дотримання вимог з охорони праці під час роботи на висоті.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує ручне дугове зварювання складних відповідальних апаратів, вузлів та конструкцій в усіх просторових положеннях зварного шва.

Приклади робіт
Двостороннє зварювання стикових з'єднань зі скосом кромок і кутом обробляння 45° і 50°. Зварювання вертикальних швів. Зварювання ванним способом на висоті. Зварювання апаратів та посудин, що працюють під тиском, прогонових балок мостових кранів вантажопідйомністю менше 30 т; блоків будівельних та технологічних конструкцій з листового металу; повітронагрівачів, скруберів, кожухів і газоходів доменних печей, сепараторів, реакторів; кесонів для мартенівських печей, що працюють з високими температурами; колон, бункерів, кроквяних і підкроквяних ферм, балок, естакад; конструкцій радіощогл, телебашт та опор ЛЕП (зварювання в умовах заготівельних цехів), щогл, вишок бурових та експлуатаційних об'ємом від 1000 до 5000 м3 (зварювання під час монтажу), резервуарів та газгольдерів об'ємом 5000 м3 та більше (зварювання у заготівельних цехах), трубах елементів парових котлів, розрахованих на тиск до 4 МПа (40 кгс/см2), трубок імпульсних систем КВП і автоматики, трубопроводів зовнішніх і внутрішніх мереж газопостачання середнього та високого тиску (зварювання у цехових умовах), трубопроводів зовнішніх та внутрішніх мереж газопостачання низького тиску (зварювання під час монтажу), трубопроводів технологічних III та IV категорій, а також трубопроводів пари та води III та IV категорій; установлювання косоурів із закріплюванням електричним зварюванням; клепання та зварювання елементів пакетної прогонової споруди.