* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Електрозварник ручного зварювання", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи електрозварником ручного зварювання 3 розряду – не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову різної електрозварювальної апаратури; основні закони електротехніки в межах роботи, що виконується; способи випробовування зварних швів; види дефектів у зварних швах та методи запобігання їх виникненню; принцип підбирання режиму зварювання із застосуванням приладів; марки та типи електродів; механічні властивості зварювальних металів; читання креслень складних конструкцій; правила виконання робіт на діючих підприємствах, автомобільних дорогах, мостах, шляхопроводах, залізницях тощо та в їх зоні; правила дотримання пожежної та електричної безпеки; правила дотримання вимог з охорони праці під час роботи на висоті.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує дугове зварювання середньої складності деталей апаратів, вузлів та конструкцій в усіх просторових положеннях зварного шва.

Приклади робіт
Одностороннє зварювання стикових з'єднань без скосу кромок, зі скосом кромок і кутом обробляння 45 ° і 50 °. Зварювання у разі стельового положення шва кожухів у зборі, котлів обігрівання, стояків бункерних решіток, перехідних площадок, сходин, захисних поручнів, настилів обшивок котлів; труб димових висотою до 30 м та вентиляційних із листової сталі. Зварювання в усіх просторових положеннях зварного шва апаратів, посудин, ємностей, що працюють без тиску, каркасів промислових печей та котлів, кріплень та опор для трубопроводів, щогл, вишок бурових (зварювання у заготівельних цехах), плит фундаментних, пилогазоповітропроводів, вузлів паливоподавання та електрофільтрів, резервуарів та газгольдерів об'ємом менше 1000 м3, фахверків, пов'язей, ліхтарів, прогонів, монорейок, трубопроводів зовнішніх та внутрішніх мереж водопостачання та теплофікації (зварювання під час монтажу), трубопроводів зовнішніх та внутрішніх мереж газопостачання низького тиску (зварювання у цехових умовах), трубопроводів технологічних V категорії; закріплювання електрозварюванням укладених опорних плит на підготовлену основу під час будівництва мостів, шляхопроводів та кріплення стійок. Огляд та вимірювання швів.