Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Електрозварник ручного зварювання", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта та підвищення кваліфікації. Професійна підготовка, наявність посвідчення на право виконання зварювальних робіт під час монтажу пластмасових трубопроводів. Щорічна атестація.

Знає та застосовує у діяльності: інструкції та правила виконання робіт зі зварювання пластмасових труб та з'єднувальних деталей; вимоги технічної документації до експлуатації зварювального устаткування; порядок перевірки пластмасових труб та з'єднувальних деталей на їх відповідність технічним умовам та якості, правила їх складування та транспортування; вимоги до зварного шва та поверхонь; основні види контролю зварних швів; причини виникнення внутрішніх напружень і деформацій труб та з'єднувальних деталей, заходи запобігання їм; різні типи пластмас, їх зварювальні та механічні властивості; методи спеціальних випробувань зварних виробів і призначення кожного з них; креслення складних трубопроводів, мереж, вузлів; способи виконання робіт з дотриманням технології та вимог до якості робіт; правила та норми з охорони праці під час виконання робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує комплекс робіт зі зварювання пластмасових труб та з'єднувальних деталей під час монтажу та ремонту внутрішніх і зовнішніх трубопроводів систем газопостачання, водопостачання, центрального опалення, каналізації, водовідведення, водостоків, центрального опалення, вентиляції, пилогазоповітропроводів тощо.

Приклади робіт
Зварювання враструб розігрітим інструментом. Зварювання стикове, терморезисторне вручну або механізованим способом пластмасових труб та з'єднувальних деталей під час монтажу й ремонту внутрішніх і зовнішніх трубопроводів систем газопостачання, водопостачання, центрального опалення, каналізації, водовідведення, водостоків, центрального опалення, вентиляції, пилогазоповітропроводів тощо. Зварювання допускних стиків. Підготовка зварювального устаткування до роботи. Перевірка труб і з'єднувальних деталей на: відсутність дефектів, їх відповідність технічним вимогам нормативної документації, наявність необхідного маркування заводу-виготовлювача, дотримання гарантійного терміну зберігання. Очищення та обезжирювання поверхонь труб і деталей, кінців внутрішньої поверхні труб, а також робочих поверхонь нагрівального інструменту. Зняття з поверхні труб і з'єднувальних деталей алкідного шару скребком. Розмітка та механічне обробляння кінців труб. Нагрівання інструменту та деталей перед зварюванням. Здійснення контролю за дотриманням: вимог технічної документації до експлуатації зварювального устаткування, технологічних параметрів зварювання, температурних режимів; температури зовнішнього повітря, часу виконання технологічних етапів; технології та вимог до якості виконання робіт. Клейміння зварних з'єднань особистим номером (клеймом) зварника або вологостійким маркером. Розкочування бухт або рознесення відрізків труб згідно з проектом або схемою. Перебазування зварювального устаткування. Навантажування-розвантажування, складування труб із використанням пасів, м'яких стропів з пенькових або капронових канатів, брезентових рушників.