Категорія - Робітники |  Галузь - Спеціальний зв'язок та захист інформації
Інструкція для посади "Водій автотранспортних засобів", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "Довідник професійно-кваліфікаційних характеристик типових посад осіб рядового і начальницького складу державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації україни", що затверджен і введен в дію наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України від 08.08.2009 № 171. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України 10 липня 2009 року.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта (навчальний заклад з підготовки водіїв транспортних засобів). Спеціальна підготовка за типовими планами та програмами підготовки водіїв транспортних засобів категорій В, С та кваліфікаційна атестація. У разі здійснення перевезень небезпечних вантажів – спеціальна підготовка за типовими навчальними планами та програмами підготовки водіїв до перевезення небезпечних вантажів відповідного класу та стаж роботи не менше 3-х років на транспортному засобі відповідної категорії.

Знає та застосовує у діяльності: Дисциплінарний статут, нормативно-правові та інші керівні матеріали з організації технічного обслуговування і ремонту спеціалізованих автотранспортних засобів; основи керування спеціалізованими автотранспортними засобами; правила дорожнього руху; правила перевезення вантажів (у тому числі небезпечних, негабаритних); порядок та умови перевезення людей; характер впливу кліматичних умов (дощ, туман, ожеледиця тощо) на безпеку руху; конструктивні особливості та основні техніко-експлуатаційні характеристики, правила експлуатації, організацію та технологію технічного обслуговування і ремонту, методи діагностики технічного стану спеціалізованих автотранспортних засобів; особливості користування експлуатаційними матеріалами (паливо, мастила, електроліт тощо); правила надання першої допомоги потерпілим під час дорожньо-транспортних подій; правові основи та відповідальність за порушення правил дорожнього руху, правил експлуатації транспортного засобу, заподіяння матеріальної шкоди та шкоди довкіллю.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує спеціалізованими автомобільними транспортними засобами за різних дорожніх та кліматичних умов з урахуванням будови, технічних можливостей і вимог правил експлуатації закріпленої за ним техніки та обладнання. Виконує вимоги правил дорожнього руху, правил перевезення вантажів та людей. Контролює правильність завантаження, розміщення та кріплення вантажів у кузові. Забезпечує належний технічний стан спеціалізованих автотранспортних засобів. Керує спеціалізованим обладнанням, яке встановлене на автотранспортних засобах. Виконує роботи зі щоденного технічного обслуговування автотранспортного засобу. Бере участь у плановому запобіжному ремонті закріпленого обладнання і техніки, перевіряє стан приладів безпеки та контролю. Виконує регулювальні роботи. Контролює ефективність витрат паливно-мастильних матеріалів та інших експлуатаційних матеріалів. Перевіряє технічний стан автотранспортного засобу перед виїздом з парку та після повернення у парк. Заправляє автотранспортні засоби паливом та іншими експлуатаційними матеріалами. Користується схемою маршруту та орієнтування на місцевості. Оформлює дорожню документацію. Дотримується правил безпеки під час експлуатації, ремонту та евакуації спеціалізованих автотранспортних засобів. Надає першу медичну допомогу потерпілим під час дорожньо-транспортної події.

Спеціалізація
Має право: вносити пропозиції щодо поліпшення або вдосконалення роботи; забезпечуватися необхідними матеріалами та інструментами для виконання службових обов’язків; у межах своєї компетенції повідомляти безпосередньому керівнику про виявлені недоліки у процесі своєї роботи та вносити пропозиції щодо їх усунення.