Категорія - Робітники |  Галузь - Професіі працівників МНС України
Інструкція для посади "Водій автотранспортних засобів", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 89. МНС України", що затверджен наказом МНС України 01.12.2009 р. N 808. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України 01.12.2009 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійне навчання з одержанням освітньо-кваліфікаційного рівня "кваліфікований робітник" за відповідною робітничою професією. Безперервний водійський стаж - не менше 3 років. Підвищення кваліфікації. Особисті вимоги. Спеціальна учбово-курсова підготовка. Наявність водійського посвідчення категорій B, C.

Знає та застосовує у діяльності: правила дорожнього руху; правила охорони праці під час проходження і несення служби; тактико-технічні характеристики спеціальних автомобілів, пожежного спорядження та спеціального устатковання, якими оснащено оперативно-рятувальний підрозділ; облікову документацію на автомобілях; правила застосування засобів зв'язку, пожежно-технічного оснащення; експлуатацію установок пінного, порошкового та інших способів гасіння; засоби та умови протипожежного водопостачання; порядок дій за сигналом пожежної тривоги; порядок та засоби надання долікарської допомоги; район виїзду підрозділу; джерела водопостачання.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Забезпечує зберігання, належний технічний стан, постійну готовність та безперебійну роботу закріпленої техніки в надзвичайних умовах. Дотримується правил дорожнього руху, правил особливостей перевезень вантажів, пасажирів та багажу на спеціальному автомобілі за різних дорожніх умов. Керує спеціальним устаткованням, а також засобами зв'язку, які встановлені на спеціальному автомобілі. Перевіряє технічний стан та виконує технічне обслуговування закріпленої техніки. Виконує правила зберігання та порядок використання паливно-мастильних матеріалів. Доповідає командиру відділення про технічні несправності закріпленої техніки та здійснює заходи щодо їх усунення. Заправляє спеціальний автомобіль паливом та іншими експлуатаційними матеріалами. Надає долікарську допомогу потерпілим під час дорожньо-транспортної події.