Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Оброблювач винної сировини 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна чи базова загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією оброблювача винної сировини 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію переробки, основні властивості виноградної та плодово-ягідної сировини; технологію одержання та основні властивості соку, сусла, м'язги, вичавків; будову основного та допоміжного устаткування, транспортувальних засобів і комунікацій; способи визначення ступеня вичавленості сировини та м'язги; правила ведення обліку.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес одержання соку, сусла і м'язги способом переробки виноградної та плодово-ягідної сировини (подрібнення, миття сировини, видалення гребенів, відділення соку, пресування м'язги, перекачування сусла на відстій, бродіння) на дробарках, стікачах, пресах усіх систем, крім ручних. Стежить та регулює роботу технологічного устаткування, транспортувальних засобів, пристроїв. Подає сировину на дроблення, м'язгу - на бродіння, настій - в стікачі та преси, сусло - у відстійники або на подальшу обробку. Здійснює нагрівання, сульфітацію, ферментацію м'язги в потоці. Веде облік.