Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Чабан 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією чабана 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію та прогресивні методи утримання маточного поголів'я овець і кіз, баранів, цапів-плідників, молодняка; особливості технології утримання та вирощування молодняка; профілактику захворювання овець та кіз; методи збільшення приплоду ягнят; правила застосування антибіотиків і мікроелементів; правила ведення зоотехнічного обліку; технологію та послідовність стриження вручну; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує ручні та частково механізовані роботи з догляду за маточним поголів'ям овець, кіз, баранів і цапів-плідників, за ярочками (кізочками) з відлучення до 1,5 року на користувальних фермах. Годує, напуває, випасає тварин. Виконує заходи щодо збільшення приросту живої маси ягнят, настригу вовни та поліпшення збереження поголів'я. Вичісує пухових кіз. Проводить ручне стриження овець та кіз. Допомагає операторам брати сім'я плідників у разі штучного осіменіння. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.