Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Чабан 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією чабана 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: особливості технології утримання маточного поголів'я, молодняка та плідників на племінних фермах; методи поліпшення племінних якостей поголів'я овець та кіз; правила ведення племінного та зоотехнічного обліку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує ручні та частково механізовані роботи з догляду за маточним поголів'ям овець і кіз, баранів та цапів-плідників, за молодняком з відлучення до 1,5 року на племінних фермах. Годує, напуває, випасає тварин. Вживає заходів щодо поліпшення племінних якостей маточного поголів'я та збільшення приплоду ягнят. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.