Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Чабан 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією чабана 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила годівлі, напування, догляду, утримання та випасання закріпленого поголів'я; основні корми та їх кормову цінність; норми годівлі, потребу тварин у протеїні, вітамінах та мінеральних речовинах; технологію проведення окоту та вирощування ягнят; основи ветеринарної медицини та зоогігієни; методи підвищення продуктивності обслуговуваного поголів'я овець; найпоширеніші хвороби та основні способи надання першої ветеринарної допомоги захворілим тваринам і долікарської допомоги; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує ручні та частково механізовані роботи з догляду за переярками, валашками з відлучення до 1,5 року, дорослими валахами на користувальних фермах та за вибраковуваним поголів'ям на племінних фермах. Годує, напуває, випасає тварин. Вживає заходів щодо поліпшення утримання і годівлі обслуговуваного поголів'я з метою підвищення продуктивності тварин та їх збереження. Відбирає маток та ягнят під час формування сакманів. Приймає новонароджених ягнят. Чистить і прибирає інвентар та приміщення. Надає допомогу тваринам, що захворіли, а також під час окотів. Проводить санітарно-гігієнічну обробку вівцематок та ягнят. Доглядає за вівцематками в період окоту. Підсаджує ягнят до інших маток. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.