* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Апаратник з приготування майонезу 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: склад сумішей, рецептури, технологію приготування майонезної пасти; вимоги до якості сировини, що використовується для приготування майонезу; принцип роботи устаткування, агрегатів з приготування майонезу; призначення і принцип дії контрольно-вимірювальних приладів; правила відбирання проб; правила виконання робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес приготування майонезної пасти за заданою рецептурою і необхідних розчинів. Готує гірчицю. Приймає, зважує, просіває сировину на віброситах. Подає підготовлену сировину трубопроводами чи транспортерами в бункери, контейнери, дозатори і змішувачі. Регулює роботу змішувачів, насосів та іншого устаткування своєї дільниці. Регулює температуру води і подавання пари. Контролює за показаннями контрольно-вимірювальних приладів точне дозування підготовлених компонентів, тиск пари й вакуум, додержання технологічного режиму. Відбирає проби. Органолептично та за даними лабораторних аналізів контролює якість сировини і напівфабрикатів. Обслуговує устаткування, робоче місце. Веде облік сировини, розчинів, пасти.