* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Апаратник з приготування майонезу 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника з приготування майонезу 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію приготування майонезу; вимоги до якості майонезу; будову апаратів, устаткування, технічні характеристики та правила експлуатації; правила виконання робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес приготування майонезу. Подає згідно з заданою рецептурою і встановленою послідовністю з бачків і дозаторів у змішувач насосами й емульсатором по трубопроводах майонезну пасту, рафіновану і дезодоровану олії, розчини і спеції. Регулює швидкість подавання компонентів і перемішування їх у змішувачі. Стежить за температурним режимом, тиском і процесом утворення емульсії. Контролює якість сировини, що надходить у виробництво, приготування розчинів і майонезної пасти. Подає грубу емульсію майонезу на гомогенізацію. Регулює тиск гомогенізатора для одержання майонезу потрібної консистенції. Зливає готовий майонез з гомогенізатора в місткість для готової продукції. Веде технічну документацію.