* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Апаратник з приготування хімреагентів II група кваліфікації", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: технологічні схеми вузлів розвантаження і приготування реагентів; основні знання про будову устаткування, що обслуговується; склад і властивості реагентів і фільтруючих речовин; основні способи механічного та хімічного очищення води; правила чищення і промивання ємностей і апаратури.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує устаткування складу хімічних реагентів і реагентного господарства: банків, бункерів, цистерн, насосів, мішалок і завантажувально-розвантажувальних механізмів (у разі обслуговування устаткування складу реагентів і реагентного господарства з кількістю найменувань реагентів, що застосовуються, до трьох). Гасить вапно в апаратах, готує вапняне молоко, коагулянт, фосфат, гідразингідрат, гідразинсульфат, трилон та інші розчини реагентів згідно з режимною картою. Забезпечує безперебійне подавання розчину реагентів на хімводоочищення. Здійснює розвантаження концентрованих кислот та лужних розчинів із залізничних цистерн і готує ці розчини. Підвозить і підносить хімреагенти і матеріали протягом робочого часу. Чистить і промиває баки. Змащує підшипники механізмів.