* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Апаратник круп'яного виробництва 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника круп'яного виробництва 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічні процеси лущення зерна та насіння круп'яних, бобових та олійних культур, провіювання, шліфування, полірування крупи, просіювання продуктів лущення, сушіння крупи; порядок затарювання продукції в мішки на автоматичних карусельних установках; показники (норми) якості зерна, готової продукції та відходів; номера та види сит; навантаження на устаткування та способи їх установлення з урахуванням потужності електродвигунів; будову обслуговуваного устаткування: лущильних, віяльних, полірувальних, шліфувальних, просіювальних машин різних конструкцій, карусельних автоматичних установок; порядок вмикання та вимикання устаткування під час пуску та зупинки крупозаводу; способи відновлення та ремонту абразивних робочих поверхонь; способи усунення несправностей у роботі устаткування та умови його ефективної роботи; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес лущення зерна та насіння круп'яних, бобових, олійних культур, просіювання, шліфування та полірування крупи на машинах та механізмах різних конструкцій, просіювання продуктів лущення. Проводить гідротермічне оброблення, сушіння крупи на парових та інших сушарках. Затарює готову продукцію в мішки на автоматичних карусельних установках. Обслуговує, спостерігає та контролює роботу лущильних, віяльних, шліфувальних, полірувальних установок та машин, розсійників, парових та інших сушарок, автоматичних карусельних установок та іншого обслуговуваного устаткування. Забезпечує встановлені режими роботи обслуговуваного устаткування, безперебійне та рівномірне подавання зерна та продуктів лущення. Встановлює та натягує сита на сепараторах та розсійниках. Регулює роботу обслуговуваного устаткування, бере участь у його ремонті. Забезпечує нормальний санітарний стан робочих зон та устаткування. Керує роботою апаратників нижчої кваліфікації.