Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів
Інструкція для посади "Ростильник грибниці 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 25. Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів", що затверджен наказом Державного комітету з медичної та мікробіологічної промисловості 22.04.1997 р. Погоджений Міністерством праці України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта або підготовка безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: обладнання термостатних камер, технологічний режим вирощування грибниці та способи його регулювання; вимоги до якості живильного середовища, посівного матеріалу та вирощування грибниці ферменту; правила санітарного оброблення обладнання та його стерилізації.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес вирощування грибниці ферментних препаратів під керівництвом ростильника більш високої кваліфікації. Розкладає в кювети (матраци) живильне середовище з посівним матеріалом ферменту. Проводить розміщення кювет (матраців) на стелажах та транспортування їх у термостатні камери. Стежить за процесом вирощування грибниці за допомогою контрольно-вимірювальних приладів. Регулює температуру, вологість, подавання повітря. Стежить за роботою машин (вентиляторів, калориферних установок тощо). Відбирає проби. Розвантажує термостатні камери та передає кювети (матраци) з грибницею у сушильне відділення. Готує, чистить та стерилізує обладнання.