Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Розчиняльник лаку 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією розчиняльника лаку 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструкцію основного та допоміжного устаткування; будову та принцип дії комунікацій лакопроводів; призначення та правила користування контрольно-вимірювальними приладами; фізико-хімічні властивості лаків та розчинників, їх токсичність; в'язкість, концентрацію лаків та смол і питому вагу залежно від їх призначення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес приготування багатокомпонентних розчинів на основі синтетичних, поліефіроепоксидних та клеючих лаків з домішками, які твердіють. Готує систему лакопроводів. Закачує та перекачує лаки у ємності механічними мішалками. Визначає в'язкість, концентрацію та доводить їх до параметрів, які потрібні. Регулює температурний режим у ємностях за показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Розраховує прискорювачі, затверджувачі та сикативи, які вводяться в лаки. Перевіряє товщину лакової плівки. Виявляє та усуває причини відхилення від норм якісних показників.