Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів
Інструкція для посади "Ростильник грибниці 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 25. Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів", що затверджен наказом Державного комітету з медичної та мікробіологічної промисловості 22.04.1997 р. Погоджений Міністерством праці України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією ростильника грибниці 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний режим процесу вирощування грибниці та правила його регулювання; державні стандарти та технічні умови на сировину та ферментні препарати; будову та принцип роботи обладнання, яке застосовується; правила користування контрольно-вимірювальними приладами; правила виготовлення дезінфікуючих засобів санітарного оброблення і стерилізації обладнання та приміщення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Самостійно веде процес вирощування грибниці ферментного препарату. Готує висівки з перевіркою їх якості. Зволожує висівки з додаванням кислоти до встановлених норм. Проводить очищення, дезінфекцію та перевірку справності термостатних камер, автоклавів, контрольно-вимірювальних приладів. Заповнює кювети (матраци). Регулює температуру, вологість, подавання повітря за допомогою вентиляторів, калориферних установок тощо. Стежить за технологічним режимом на всіх стадіях технологічного процесу за показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Відбирає проби та виконує нескладні контрольні аналізи. Веде записи в технологічному журналі. Стежить за стерилізацією приміщення та обладнання. Керує роботою ростильника грибниці нижчої кваліфікації.