Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво металевих електродів
Інструкція для посади "Рубач дроту 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 43. Виробництво металевих електродів", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України від 18.01.2002 р. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 року.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип дії, правила підналагодження правильно-відрізних автоматів з летючими ножами; будову та правила використання найбільш поширених допоміжних пристроїв; правила підбору швидкості різання; вимоги до якості стрижнів; правила маркування, складування та транспортування дроту і готових стрижнів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Рубає дріт зі сталі та кольорових металів на правильно-відрізних автоматах з летючими ножами продуктивністю до 150 стрижнів за хвилину без регулювання довжини стрижня. Підналагоджує автомат на рубання дроту різного діаметра. Заточує та установлює рублячі ножі. Підбирає фільєри та установлює їх в правильний барабан. Стежить за справним станом устаткування. Укладає стрижні в спеціальну тару, маркує стрижні, транспортує дріт та стрижні різними вантажопідйомними механізмами. Збирає та брикетує відходи дроту на спеціальному устаткуванні. Проводить дрібний ремонт устаткування, змащує та очищає його. Прибирає робоче місце.