Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Каландрувальник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією каландрувальника 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, призначення устаткування, яке обслуговується; технологічний процес каландрування та сполучених переділів; гатунки, властивості та призначення сумішей, які каландруються, та особливості їх оброблення; технічні вимоги до якості продукції, сумішей та матеріалів, які застосовуються.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес каландрування виробів на каландрах різних типів або веде каландрування під керівництвом каландрувальника вищої кваліфікації з листовання та калібровки полівінілхлоридних, гліфталевих, кумаронових та інших полімерних сумішей (окрім гумових) на каландрах за довжиною валків до 1500 мм та при ущільненні магнітних стрічок з нанесеним феромагнітним шаром та паперових баритованих фотопідкладок. Готує каландр для роботи. Доставляє, установлює та заправляє напівфабрикат в машину. Дозує суміш, забезпечує рівномірне живлення каландра та розподілення суміші, яка надходить, за довжиною валків за допомогою механічних пристроїв або вручну. Стежить за ходом технологічного процесу каландрування, регулює натягнення та якість намотування. Видаляє або відмічає дефектні місця. Знімає готову продукцію, маркує та доставляє на склад або передає на подальше оброблення. Чистить та змазує машину.