Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Каландрувальник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією каландрувальника 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову каландрів різних типів; технологічний процес каландрування та сполучених переділів; правила налагодження каландрів до роботи; фІзико-хімічні властивості сумішей, які каландруються; технічні вимоги до якості продукції, сумішей та матеріалів, які застосовуються.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес отримання плівки пластикату, вініпласту та інших каландруванням на каландрах різної конструкції. Каландрує полівінілхлоридні, гліфталеві, кумаронові та інші полімерні суміші (окрім гумових) в монолітне одношарове полотно або плівки багатошарового лінолеуму на каландрах за довжиною валків понад 1500 мм. Веде процес каландрування каталізатора (крейдяної суміші), магнітних стрічок з нанесеним феромагнітним шаром та паперових баритованих фотопідкладок. Регулює рівномірне живлення каландра, розподіляє суміш, яка надходить, за довжиною валків каландра, натягнення намотування. Налагоджує каландри залежно від товщини, ширини та ущільнення виробів, які виготовляються. Керує каландрувальниками, які обслуговують калавдри довжиною валків до 1500 мм.