Категорія - Робітники |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Авіаційний технік з паливно-мастильних матеріалів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи. Професійно-технічна освіта, підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією авіаційного техніка з паливно-мастильних матеріалів 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, технічні дані, принципові та монтажні схеми устаткування і пристроїв об'єктів авіаційного паливозабезпечення і систем централізованого заправлення повітряних суден авіаційним паливом; регламенти і технологію технічного обслуговування усіх видів устаткування; способи відновлення зношених вузлів і деталей; взаємозамінність вітчизняних і зарубіжних марок авіаційних паливно-мастильних матеріалів для авіаційної техніки; норми витрат авіаційних паливно-мастильних матеріалів на повітряних суднах; похибку засобів вимірів показників якості та обліку авіаційних паливно-мастильних матеріалів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує технічне обслуговування та експлуатацію пристроїв об'єктів авіаційного паливозабезпечення та автоматизованих систем централізованого заправлення повітряних суден авіаційним паливом. Випробує та регулює роботу дозаторів, призначених для додавання противодокристалізаційної присадки в авіаційне паливо, гідрантних регуляторів і приєднувальних колонок систем централізованого заправлення повітряних суден авіаційним паливом. Виявляє та усуває дефекти під час експлуатації устаткування, перевіряє відремонтоване устаткування об'єктів авіаційного паливозабезпечення і вимірювальних засобів показників якості та обліку авіаційних паливно-мастильних матеріалів. Керує роботою авіаційних техніків з паливно-мастильних матеріалів нижчої кваліфікації.