Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Автоклавник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову, принцип роботи автоклава, розміщення вентилів на парових конденсаційних лініях; режим стерилізації, методику проведення найпростіших мікробіологічних та біохімічних аналізів, правила готування дезінфікуючих засобів та користування ними, правила особистої гігієни, слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес приготування основного живильного середовища: сусла, рідких та твердих живильних середовищ з метою розмноження та мікробіологічного, біохімічного контролю. Розливає сусло, стерилізує в автоклаві. Стерилізує приміщення (обробляє формаліном, аміаком, бактерицидними лампами) та посуд після посіву. Стерилізує пакети та інші матеріали в автоклаві. Переглядає готові плівки і збирає спори. Регулює температурний режим в автоклаві. Усуває дефекти в роботі автоклава.