Категорія - Робітники |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Черговий з реєстрації пасажирів", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст) або повна загальна середня освіта та професійна підготовка за встановленою програмою, без вимог до стажу роботи. У разі роботи з іноземними пасажирами - знання іноземної мови в обсязі, передбаченому програмою спеціальної підготовки.

Знає та застосовує у діяльності: Повітряний кодекс України; накази, інструкції та інші організаційно-розпорядчі документи Міністерства транспорту України, Укравіатрансу, авіапідприємства, що регламентують організацію пасажирських перевезень; технологію та організацію робіт, що виконуються; правила перевезення пошти та вантажів; добовий план польотів; економіку та географію повітряного транспорту та регіону, що обслуговується; розклад руху та технічні характеристики літаків; правила ведення актово-претензійної роботи; основні положення Єдиної державної системи діловодства; основні положення трудового законодавства; основи психології, етики, наукової організації праці та управління виробництвом; правила та норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує реєстрацію авіаквитків, оформлення перевезення та приймання-передавання багажу; огляд пасажирів, їх багажу та ручної поклажі; бронювання місць для трансферних пасажирів, здійснення диспетчерського супроводження гуртових перевезень. Супроводжує пасажирів під час руху по перону пішки або на автотранспорті. Зустрічає пасажирів, які прилетіли, перевіряє документи, здійснює посадку у літак, автобус пасажирів, що вилітають. Оформлює встановлену документацію. Підводить підсумки щодо виконаних операцій, приймає та передає встановлену інформацію в суміжні служби. Видає довідки з питань авіаційних перевезень. Розглядає скарги та претензії з питань перевезення пасажирів та багажу. Виконує розслідування порушень встановленого порядку обслуговування пасажирів, втрат, розкрадання та пошкодження багажу під час перевезення повітряним транспортом. Організовує та здійснює за допомогою автоматизованих інформаційних систем (та без їх застосування) пошук багажу, що не надійшов до місця призначення. Складає комерційні акти та претензійні заяви. Готує проекти рішень з приводу претензій для претензійної комісії. Дотримується вимог режиму та забезпечення безпеки польотів. Проводить інформаційну та іншу необхідну роботу з іноземними пасажирами. Здійснює обслуговування трансферних та транзитних пасажирів під час авіаційних перевезень.