Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Електрозварник труб на стані 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією електрозварника труб на стані 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес виробництва труб зварюванням тертям, струмами високої або радіотехнічної частоти, причини браку та способи їх усунення; підбір індукторів, штанг, газового підпора; способи налагодження станів, трубовідрізних засобів; вимоги державних стандартів до труб, що випускаються.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес виробництва труб зовнішнім діаметром понад 60 мм контактним зварюванням, труб різного діаметра зварюванням опором і струмами високої або радіотехнічної частоти, труб із нержавіючих та легованих марок сталі аргонно-дуговим та атомно-водневим зварюванням з підігріванням і термообробкою в потоці трубоелектрозварювального стана, труб зварюванням струмами високої частоти на стикозварювальній машині в лінії безперервного стана під керівництвом електрозварника труб на стані вищої кваліфікації. Формує трубну заготовку на станах спірального зварювання з формуванням аппаратом типу "Равлик" з накладанням технологічного шва. Виконує роботи на другій головці станів спірального зварювання труб, на формувальному стані позавчасного автоматичного зварювання трубної заготовки та труб відповідального призначення під шаром флюсу. Стежить за роботою формувального стана. Регулює пристрої, що направляють стрічку в формувальні валки. Бере участь в підборі режимів зварювання, перевалці та налагодженні стана. Замінює різці та феритові штанги.