Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Електрозварник труб на стані 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією електрозварника труб на стані 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес виробництва труб усіма видами зварювання; режим зварювання; конструктивні особливості трубоелектрозварювальних станів різних типів, зварювальних головок, засобів ручного та автоматичного керування; вимоги до комплектів валкового інструменту стана.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес виробництва труб великого діаметра електрозварюванням під шаром флюсу спіральним і поздовжнім швом, труб малого та середнього діаметрів методом контактного зварювання, труб різного діаметра зварюванням опором і струмами високої або радіотехнічної частоти, труб із нержавіючих і легованих марок сталі методом аргонно-дугового та атомно-водневого зварювання на трубоелектрозварювальних станах різних типів. Виробляє труби зварюванням струмами високої частоти на стикозварювальних машинах в лінії безперервного стана. Стежить за роботою механізмів зварювального вузла. Замінює феритне осердя та індуктор. Заготовляє та установлює різці для видалення грату та проточування кілець. Налагоджує зварювальний вузол на заданий розмір труб. Контролює якість зварного шва, флюсу та електродного дроту, замінює та проточує електродні кільця, замінює електроди зварювальних головок. Налагоджує газову систему. Замінює валки та технологічний інструмент. Виконує поточний ремонт устаткування, що обслуговується.