Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Електрозварник труб на стані 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією електрозварника труб на стані 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес виробництва труб методами контактного аргонно-дугового та атомно-водневого зварювання; технологію формування труб; будову, принцип роботи та правила технічної експлуатації трубоелектрозварювального стана; що обслуговується; властивості металу під час зварювання труб; марки сталі.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес виробництва труб великого діаметра електрозварюванням під шаром флюсу поздовжнім та спіральним швом, труб зовнішнім діаметром до 60 мм контактним зварюванням, труб із нержавіючих і легованих марок сталі аргонно-дуговим та атомно-водневим зварюванням без підігрівання і термообробки на трубоелектрозварювальних станах різних типів під керівництвом електрозварника труб на стані вищої кваліфікації. Обслуговує калібрувальний стан, розташований в лінії стана виробництва труб, зварюванням струмами високої або радіотехнічної частоти. Стежить за роботою формувального стана, обрізних пристроїв та інших механізмів, що встановлені в лінії трубоелектрозварювального стана, за показаннями приладів. Проводить передній кінець стрічки від стикозварювальної машини до зварювального вузла. Стежить за якістю, наявністю та рівномірним надходженням флюсу, зварювального дроту, якістю шва та зварного з'єднання. Знежирює кромки стрічки, замінює хімікати газової системи. Бере участь у перевалці валків та налагодженні стана на заданий розмір труб; поточному ремонті устаткування, що обслуговується.