Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Електрозварник труб на стані 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією електрозварника труб на стані 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи технологічного процесу виробництва труб методом контактного зварювання; будову трубоелектрозварювальних станів, іншого устаткування, що обслуговується; технічні умови на зварювані труби; технологію калібрування труб; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Бере участь у технологічному процесі виробництва труб малого та середнього діаметра методом контактного зварювання і труб зовнішнім діаметром 1020 мм і більше методом спірального зварювання під шаром флюсу на трубоелектрозварювальних станах. Обслуговує та налагоджує калібрувальний стан і летючі ножиці на заданий розмір. Обслуговує ультразвукові установки з очищення нержавіючих стрічок. Бере участь у перевалці валків. Випробовує якість зварного шва на сплющування.