Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Електрозварник труб на стані 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основи технологічного процесу виробництва труб методом електрозварювання; основи технології калібрування труб; принцип роботи устаткування, що обслуговується; сортамент зварюваних труб; технічні умови на калібрування труб; основи слюсарної справи.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Бере участь у технологічному процесі виробництва прямошовних труб великого діаметра методом електрозварювання під шаром флюсу та труб зовнішнім діаметром до 1020 мм методом спірального зварювання під шаром флюсу на трубоелектрозварювальних станах. Стежить за роботою калібрувального стана та правильним калібруванням труб відповідно до технічних умов. Заправляє стрічку та замінює ножі у відрізному пристрої. Заправляє флюс у бункер і електродний дріт у касети. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується; бере участь у його ремонті.