Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Ізолювальник труб на лінії 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією ізолювальника труб на лінії 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи технології нанесення антикорозійного поліетиленового покриття труб на напівавтоматичній лінії захисної ізоляції труб; призначення, будову устаткування лінії, що обслуговується; способи відрізання ізоляції на трубах різного діаметра під час руху їх в потоці; конструкцію, призначення сполучних муфт і способи встановлення їх у труби та знімання з труб; вимоги до якості труб, розмірів муфт, режими роботи та швидкості лінії згідно з діаметром труб і технологічним процесом; склад і властивості маркувальної фарби та розчинювачів; способи приготування маркувальної фарби.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Встановлює сполучні муфти в труби різного діаметра напівавтоматичної лінії захисної ізоляції труб. Перемикає подавання труб на лінії з ручного на автоматичний режим і навпаки. Регулює швидкість подавання труб згідно з їх діаметром. Визначає та регулює інтервали між трубами перед вмиканням подвійної швидкості. Візуально оглядає муфти перед встановленням в труби. Відрізає поліетиленове покриття труб різного діаметра за допомогою спеціального ножа під час руху труб у потоці. Відокремлює розрізані труби з ізоляцією від загальної низки. Знімає муфти та укладає їх на візок. Маркує труби. Керує з пульта роботою трубного перекладальника та маркувальної машини, регулює швидкість відводу роз'єднаних труб. Заправляє маркувальну машину фарбою та розчинювачем. Встановлює ущільнювальні муфти на охолоджувальній ванні та регулює їх за центром труби. Виконує контрольно-вимірювальні роботи в процесі виробництва.