Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Електролізник із знімання олова з жерсті 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією електролізника із знімання олова з жерсті 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес електролітичного рафінування олова; методи підшихтовки в процесі рафінування олова; технологічний процес плавлення олова в електропечах; будову, принцип роботи та правила технічної експлуатації електролізних ванн, електропечей та іншого устаткування, що обслуговується; основи електротехніки та електрометалургії; державні стандарти на олово, кислоту, мідний купорос та інші матеріали; електросхему включення ванн; електрослюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес електролітичного рафінування олова. Вводить в підготовлений електроліт добавки і підігріває розчин. Розраховує, подає та регулює силу струму залежно від наявності домішок в чорновому олові. Стежить по показаннях контрольно-вимірювальних приладів і аналізом рафінування олова. Відключає насоси систем циркуляції електроліту. Здає чисте олово на склад. Веде процес плавлення олова в електропечах і відливає аноди і катоди. Проводить поточний ремонт устаткування, що обслуговується.