* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Агент з організації обслуговування авіаперевезень", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка за встановленою програмою.

Знає та застосовує у діяльності: Повітряний кодекс України; основні положення трудового законодавства, накази, інструкції та інші організаційно-розпорядчі документи Міністерства транспорту, Укравіатрансу, авіапідприємства, що регламентують організацію пасажирських та поштово-вантажних перевезень; технологію та організацію робіт, що виконуються; економіку та географію повітряного транспорту та регіону, що обслуговується, розклад руху та добовий план польотів; правила ведення актово-претензійної роботи; основні положення Єдиної державної системи діловодства; основи психології, етики, наукової організації праці та управління виробництвом; правила та норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; у разі роботи з іноземними пасажирами - знання іноземної мови в обсязі, передбаченому програмою спеціальної підготовки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує реєстрацію авіаквитків, оформлення перевезення та приймання-передавання багажу; догляд пасажирів, їх багажу та ручної поклажі; бронювання місць для трансферних пасажирів, здійснення диспетчерського супроводження групових перевезень. Супроводжує пасажирів під час руху по перону пішки або на автотранспорті. Зустрічає пасажирів, що прилетіли, перевіряє документи, здійснює посадку у літак, автобус пасажирів, що вилітають. Здійснює оформлення встановленої документації. Проводить підсумки щодо виконаних операцій, приймає та передає встановлену інформацію в суміжні служби. Видає довідки з питань авіаційних перевезень. Розглядає скарги та претензії з питань перевезення пасажирів та багажу. Виконує розслідування порушень встановленого порядку обслуговування пасажирів, втрат, розкрадання та пошкодження багажу під час перевезення повітряним транспортом. Організовує та здійснює за допомогою автоматизованих інформаційних систем (та без їх застосування) пошук багажу, що не надійшов до місця призначення. Оформлює комерційні акти та претензійні заяви. Готує проекти рішень з приводу претензій для претензійної комісії. Дотримується вимог режиму та забезпечення безпеки польотів. Проводить інформаційну та іншу необхідну роботу з іноземними пасажирами. Здійснює обслуговування трансферних та транзитних пасажирів під час авіаційних перевезень.