Категорія - Робітники |  Галузь - Автомобільний транспорт
Інструкція для посади "Акумуляторник автотранспортних засобів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 69. Автомобільний транспорт", що затверджен наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.02.2006 р. N 136. Зі змінами, затвержденими наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 04.09.2008 р. N 1097.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією акумуляторника 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструктивну будову та принципи роботи акумуляторних батарей різних типів і ємності; будову обладнання зарядних агрегатів; схеми монтажу та встановлення акумуляторних батарей; електричні вимірювальні прилади та прилади для заміру густини кислот та лугів; правила ремонту акумуляторів, дистиляторів та зарядних агрегатів; фізичні та хімічні властивості кислот, лугів, свинцю, фарб, мастик, які застосовуються в акумуляторному виробництві; методи виявлення та усунення короткого замикання в елементах батарей; способи плавлення та розкроювання свинцю за розмірами та кресленнями для виготовлення корпусу; порядок виведення окремих елементів із працюючого ланцюга; норми напруги під час заряджання та розряджання акумуляторів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує складні роботи з ремонту та формування акумуляторів і акумуляторних батарей різних типів і ємностей. Регулює напругу та силу струму при зарядженні. Визначає і усуває пошкодження акумуляторних батарей. Здійснює обслуговування машинного приводу, ртутного випрямляча, струморозподілювального щита. Випробовує акумуляторні батареї. Визначає придатність акумуляторних батарей для подальшої експлуатації. Виконує прогонку міжелементних з'єднань. Визначає якість електроліту. Оформлює технічну документацію до та після проведення ремонту акумуляторів і батарей.

Приклади робіт
Акумулятори всіх типів - визначення та усунення несправностей чи пошкоджень, з'єднання в батареї та включення під заряджання. Кришка блока - заміна. Пластини - формування.