* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Автомобільний транспорт
Інструкція для посади "Акумуляторник автотранспортних засобів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 69. Автомобільний транспорт", що затверджен наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.02.2006 р. N 136. Зі змінами, затвержденими наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 04.09.2008 р. N 1097.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією акумуляторника 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи фізики і хімії; конструкцію акумуляторних батарей всіх типів і ємності; обладнання зарядних станцій; будову електричних вимірювальних приладів та приладів для заміру густини кислот та лугів; правила ремонту акумуляторів, дистиляторів та зарядних агрегатів; методи визначення та усунення складних несправностей в роботі акумуляторних батарей, апаратурі і обладнанні зарядних агрегатів; порядок і правила ведення обліку роботи зарядних агрегатів і акумуляторних батарей та складання необхідної технічної документації.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує особливо складні роботи з ремонту та формування акумуляторів і акумуляторних батарей різних типів та ємностей. Здійснює вибір режиму формування акумуляторних батарей. Визначає обсяг ремонту дистиляторів. Коригує хімічний склад електроліту. Виявляє та усуває складні пошкодження в акумуляторних батареях, обладнанні, зарядних станціях (агрегатах).

Приклади робіт
Акумуляторна батарея - повне розбирання, дефектування та ремонт, заміна спрацьованих деталей, виготовлення нових пластин, складання, заливка, зарядка, виконання контрольно-тренувального циклу, визначення необхідної густини електроліту для певної пори року. Елементи батарей - визначення та усунення причин відставання по напрузі та густині електроліту.