* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Автомобільний транспорт
Інструкція для посади "Акумуляторник автотранспортних засобів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 69. Автомобільний транспорт", що затверджен наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.02.2006 р. N 136. Зі змінами, затвержденими наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 04.09.2008 р. N 1097.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві.

Знає та застосовує у діяльності: основи електротехніки; конструктивну будову і принципи роботи однотипних акумуляторних батарей; принципову схему зарядного агрегату; правила з'єднання пластин та їх полярність; будову апаратів і приладів, які застосовуються при ремонті та обслуговуванні акумуляторних батарей; види пошкоджень акумуляторних батарей та способи їх усунення; прийоми робіт та технологічну послідовність виконання операцій при розбиранні та ремонті елементів акумуляторних батарей; основні фізичні та хімічні властивості матеріалів, які застосовуються при ремонті акумуляторних батарей; правила приготування електроліту для різних типів акумуляторів і батарей; будову контрольно-вимірювальних приладів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи простої і середньої складності з розбирання та складання акумуляторів і акумуляторних батарей різних типів та ємностей. Виявляє та усуває пошкодження елементів батарей. Виконує середній ремонт зарядних станцій (агрегатів). Замінює електроліт, сепаратори в акумуляторах. Заготовлює колодки і прокладки. Паяє пластини. Установлює кришки банок з припаюванням перемичок. Готує електроліт. Монтує та демонтує елементи акумуляторних батарей. Вилучає шлам із елементів працюючих батарей.

Приклади робіт
Батарея акумуляторна - повне розбирання та збирання посудин. Електроліт - приготування. Пластини - паяння в блоки.