* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Автомобільний транспорт
Інструкція для посади "Акумуляторник автотранспортних засобів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 69. Автомобільний транспорт", що затверджен наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.02.2006 р. N 136. Зі змінами, затвержденими наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 04.09.2008 р. N 1097.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією акумуляторника 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: елементарні знання з електротехніки; будову і призначення акумуляторних батарей; правила і режими зарядження та розрядження акумуляторних батарей; властивості кислот, лугів, які застосовуються, та правила поводження з ними; призначення та умови застосування контрольно-вимірювальних приладів для заміру напруги елементів, густини електроліту акумуляторних батарей; норми напруги під час заряджання, розряджання.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи простої складності з розбирання та складання акумуляторів і акумуляторних батарей різних типів та ємностей. Заряджає акумулятори всіх типів. Обслуговує обладнання зарядних станцій (агрегатів). Паяє з'єднання простих акумуляторних батарей, замінює резинові клапани на пробках, заготовлює прокладки. Вимірює напругу окремих елементів акумуляторних батарей. Вимірює густину електроліту та коригує її. Виготовляє електроліт за встановленою рецептурою. Здійснює закриття шнуром щілин між кришкою і посудинами та заливання їх розігрітою мастикою. Заливає і доливає банки дистильованою водою та електролітом. Замінює окремі банки та обмазує їх мастикою.

Приклади робіт
Батареї акумуляторів - паяння з'єднань. Електроліт - визначення густини.